Produkty na siwe włosy

Czesanie włosów

Czeszesz włosy zaraz po umyciu? To błąd!

Mokrych włosów nie należy czesać. Takie włosy są najbardziej podatne na uszkodzenia. Jedynie osoby posiadające włosy kręcone, powinny czesać je na mokro. Czesanie mokrych kręconych włosów ułatwi ich rozczesywanie i sprawi, że nie będą się „puszyć” tak, jak przy czesaniu suchych loków.

Czy wiesz jak i  jak często czesać włosy?

Aby prawidłowo czesać włosy należy przeczesywać je od karku do samych końcówek włosów, takie czesanie spowoduje równomierne rozprowadzanie serum po włosach.
Czesanie włosów pozwala na usunięcie zanieczyszczeń oraz poprawę ukrwienia skóry głowy.
Zbyt częste czesanie włosów nie jest wskazane u osób które mają problem z przetłuszczaniem się włosów. Powtarzanie tej czynności zbyt często sprawi, że włosy będą przetłuszczały się jeszcze szybciej. Zwykłe, codzienne szczotkowanie nie przyspieszy wypadania włosów. Nie należy jednak czesać włosów kilka razy w ciągu dnia, ponieważ częste czesanie może osłabić włosy.

Czym czesać włosy?

Włosy trzeba traktować delikatnie. Nie należy ich szarpać. Rozczesywanie ułatwi odżywka do włosów oraz grzebień z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotka z naturalnego włosia. Czesanie najlepiej rozpocząć od rozczesania końcówek włosów, a dopiero później czesz włosy od nasady.

Osoby posiadające włosy średniej gęstości śmiało mogą czesać je grzebieniem posiadającym cienkie zęby o małym rozstawie. Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami polecany jest do rozczesywania włosów gęstych. Do włosów kręconych zalecany jest grzebień z długimi, szeroko rozstawionymi zębami.
Szczotka z naturalnego włosia sprawdzi się przy włosach prostych i delikatnych. Dodatkowo taka szczotka zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Pamiętaj również aby zadbać o czystość szczotki i grzebienia.
Po każdym czesaniu wskazane jest wyczyścić grzebień lub szczotkę z włosów. Przynajmniej raz w tygodniu należy umyć szczotkę/grzebień wodą z szamponem.