Produkty na siwe włosy

Domowe sposoby na siwe włosy

Czy istnieje jeden sprawdzony sposób na siwe włosy? A może jest ich wiele, tylko nie mamy o nich pojęcia? Jak wszyscy wiemy, niestety wraz z upływem lat większość osób spotyka się z problemem siwiejących włosów. Także w wyniku niektórych chorób, bardzo silnego stresu albo znacznego wyniszczenia organizmu, siwe włosy pojawiają się na głowie dużo szybciej. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy – dlaczego włosy siwieją. Dzisiaj przedstawimy proste sposoby na walkę z siwizną. Sposoby, które można zastosować bez wizyty u fryzjera i nie spowodują katastrofy w naszym domowym budżecie.

Terapia ziołowa

Zioła w walce z siwizną? Oczywiście! Miksujemy łyżkę listków herbaty z łyżką suszonych liści szałwii. Powstałą mieszankę zalewamy 0,5 litra wrzątku, następnie gotujemy na małym ogniu przez 2 godziny. Po ostudzeniu nasz wywar jest gotowy do stosowania – wcieramy go we włosy 2 razy dziennie przez 5 dni.

W efekcie siwe włosy nabiorą ciemnego, brunatnego koloru.

Terapia orzechowa

Orzech włoski jako sposób na siwe włosy? Oczywiście, że tak! Garść łupin orzecha włoskiego zalewamy 0,5 litra wody i parzymy przez 30 minut. Po ostudzeniu i przecedzeniu naparu – płuczemy nim włosy.

Płukanka z orzechów pogłębia odcień ciemnych włosów, natomiast siwiznę kryje po długotrwałym stosowaniu.

Preparaty do stosowania w domu

Dla osób, które pragną zachować naturalny kolor włosów i są przeciwnikami farb koloryzujących, idealnym rozwiązaniem będą tzw odsiwiacze. Polecamy produkty Grecian, kosmetyki nie będące farbami ani szamponami koloryzującymi, które stopniowo przywracają siwym włosom kolor zbliżony do naturalnego. Są alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą poddawać się zabiegom fryzjerskim. W odróżnieniu od farb, produkty Grecian działają stopniowo i dyskretnie, odbudowując pigmenty we włosach w łagodny i w pełni bezpieczny sposób. To użytkownik decyduje, jakiej liczby siwych włosów chce się pozbyć, by czuć się dobrze z własnym wyglądem. Warto wspomnieć, że produkty Grecian zawierają substancje pielęgnujące, dzięki którym włosy wyglądają zdrowiej.

Sposób na siwe włosy

Produkty Grecian mogą Państwo zamówić na stronie Złóż zamówienie. Jednocześnie mogą Państwo poznać efekt działania produktu Grecian Gradual przed i po. Jest to naprawdę sprawdzony sposób na siwe włosy, który zyskał wielu zwolenników w Polsce.