Produkty na siwe włosy

Jak dbać o brodę i zarost?

Brody i wąsy wróciły znowu do łask. Nie ma znaczenia czy nosisz brodę, kilkudniowy zarost, czy wąsy. Wygląd ma znaczenie. Ważne, aby włosy były zadbane, przystrzyżone i pachnące. Jak dbać o brodę i zarost?

Kilka wskazówek jak dbać o brodę i zarost

  • Faza początkowa czyli zapuszczanie.
    Potrzeba około 3 tygodni, aby zarost zaczął nabierać kształtu. Początkowy okres zapuszczania brody czy wąsów jest trudny. Sterczący i swędzący zarost daje się we znaki. Włosy zabierają wilgoć ze skóry, a to powoduje swędzenie i suchość skóry, dlatego niezbędne jest regularne nawilżanie skóry. Warto korzystać z kremów i olejków, które odżywiają skórę i włosy.
  • Pielęgnacja.
    Przycinanie brody i wąsów to nieodłączny element dbania o zarost. W okresie zapuszczania by utrzymać kształt zarostu, wystarczy trymer. Jednak z biegiem czasu warto zaopatrzyć się w grzebień i nożyczki do wąsów i brody. Czesanie brody i wąsów oczyszcza z zanieczyszczeń i drobinek skóry. Włosy regularnie podcinane nie rozdwajają się i są mocniejsze. Ważna informacja! Brodę, wąsy, czy kilkudniowy zarost przycinamy na sucho! Mokre włosy bardzo łatwo zbyt krótko przyciąć. Co kilka dni warto użyć szamponu do włosów, szczególnie gdy wąsy lub broda są gęste. Odżywiaj skórę kremami i olejkami. Stosowanie olejków do brody poza zmiękczaniem i odżywianiem zarostu poprawia jego koloryt i opóźnia siwienie. Do stylizacji brody i wąsów używaj wosków. Wosk do brody jest kosmetykiem silnie utrwalającym, a to ułatwi nadanie pożądanego kształtu.
  • Odżywiaj się zdrowo. Unikaj stresu i dużo śpij.
    Jedz dużo produktów o wyższej zawartości białka np. ryby, jajka, nabiał. Dostarczaj organizmowi witaminy i pij dużo wody. Wysypiaj się, w czasie snu nasz organizm regeneruje się i wówczas zarost intensywniej rośnie. Unikaj stresu, ponieważ ma on negatywny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale równie na kondycję Twojego zarostu.

Chcesz ukryć siwe włosy, a jednocześnie zachować swój naturalny kolor włosów?

Polecamy
Just For Men – żel koloryzujący do brody, wąsów, baków 

just-for-man-4-produkty

Więcej informacji: Just For Men

Jeśli masz jakieś pytania dotycząc produktów Just For Men, skontaktuj się z nami.
tel. 091 486 13 53
mail: biuro@siwewlosy.pl