Produkty na siwe włosy

Jak dbać o siwe włosy?

To czy starasz się ukryć swoje siwe włosy, czy może zaakceptowałaś już siwy kolor nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to, by dbać o siwe włosy. Dlaczego? Dlatego, że siwe włosy wymagają większej pielęgnacji. Takie włosy są niestety bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo są sztywne, sterczące, suche. Jeśli chcesz, aby Twoje siwe włosy wyglądały na zadbane musisz o nie dbać.

Jak dbać o siwe włosy?

Traktuj swoje włosy delikatnie. Siwe włosy są łamliwe i kruche.

Bez względu czy farbujesz siwe włosy czy nie, stosuj odżywki i szampony zawierające koenzym Q10, natomiast produkty z proteinami stosuj z umiarkowaną częstotliwością. W drogeriach znajdziesz wiele produktów, które pomogą nawilżyć suche i łamliwe włosy.

Jeśli lubisz maski do włosów tzw domowej roboty, to możesz spróbować sama zrobić je w domu. Sztywne i sterczące włosy trzeba nawilżać, dlatego warto wypróbować poniższe przepisy. Szkodliwość domowych masek jest praktycznie żadna, a może się okazać, że np. maska z awokado ma dobry wpływ na Twoje włosy.

Twoje włosy są bardzo suche? Wypróbuj maskę awokado: zetrzyj awokado na papkę, dodaj dwie łyżeczki oliwy z oliwek i łyżkę miodu. Wymieszaj składniki i nałóż na wilgotne włosy. Po 20 minutach spłucz i umyj włosy szamponem.

Aby włosy były bardziej elastyczne spróbuj maski bananowej. Potrzebujesz pół banana,  2 łyżki jogurtu i żółtko. Zmiksuj wszystko na gładką masę, dodaj 2 łyżki oleju kokosowego i dokładnie wszystko wymieszaj. Nałóż na wilgotne włosy, owiń folią i ręcznikiem. Pozostaw na włosach przez godzinę. Spłucz i umyj włosy szamponem.

Na włosy matowe możesz zastosować maskę z 2 łyżek jogurtu, 2 łyżek miodu i 1 żółtka. Wszystkie składniki połącz i nałóż na wilgotne włosy. Po 30 minutach spłucz i umyj włosy szamponem.

Jeśli nie lubisz samodzielnie wykonywać masek do włosów, to możesz dodać łyżeczkę (włosy krótkie), bądź łyżkę (włosy długie) oliwy z oliwek do swojej ulubionej odżywki do włosów. Oliwa sprawia, że włosy zwiększają swoją elastyczność, co z kolei ułatwia układanie sztywnych siwych włosów.

Siwiejące włosy trzeba myć delikatnie, najlepiej łagodnym szamponem np. do włosów suchych i zniszczonych. Gdy siwy kolor wyraźnie dominuje na Twoich włosach, a Ty nie chcesz farbować włosów, to warto od czasu do czasu umyć włosy szamponami przeznaczonymi specjalnie do włosów siwych. Taki szampon przeciwdziała żółknięciu włosów.

Jeśli jednak nie zaakceptowałaś swoich siwych włosów, to polecamy nasze produkty. Grecian to kosmetyki nie będące farbami ani szamponami koloryzującymi. To kosmetyki, które stopniowo przywracają siwym włosom kolor zbliżony do naturalnego. Są alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą poddawać się zabiegom fryzjerskim.

Jeśli masz jakieś pytania dotycząc produktów Grecian, skontaktuj się z nami. Doradzimy Tobie, jak dbać o siwe włosy.

tel. 091 486 13 53
mail: biuro@siwewlosy.pl