Produkty na siwe włosy

Lek na siwe włosy

Lek na siwe włosy

Według najnowszych badań, szeroko opisywanych w różnych mediach, utracony kolor skóry lub włosów może być skorygowany przez nowy związek o nazwie pseudokatalaza. Niezwykłe odkrycie, pozwalające niemalże zniwelować dwa problemy za jednym zamachem. Czy pseudokatalaza to rzeczywiście lek na siwe włosy? Czy pseudokatalaza pomoże też osobom chorującym na bielactwo?

Raport Faseb Journal

Jak podaje raport FASEB Journal, aktywowany przez promieniowanie UVB związek o nazwie pseudokatalaza (PC-KUS) może powstrzymać siwienie włosów, oraz mocno pomaga w walce z bielactwem.

Zespół naukowców kierowany przez dr Karin U. Schallreuter z Uniwersytetu im. Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie odnotował pozytywne wyniki leczenia, testując lek na grupie 2411 pacjentów z bielactwem segmentowym, mieszanym oraz nie-segmentowym.

W wy­ni­ku prze­pro­wa­dzo­nych badań oka­za­ło się, że PC-KUS nie do­pusz­cza do na­gro­ma­dze­nia nad­tlen­ku wo­do­ru w miesz­kach wło­so­wych, blo­ku­jąc od­po­wie­dzial­ny za si­wie­nie i bie­lac­two stres oksy­da­cyj­ny.

Bielactwo

Powstawanie siwych włosów opisywaliśmy już wcześniej, zapewne wiele osób wie jaki to rodzaj problemu. Natomiast bielactwo to choroba wywołująca utratę pigmentu w ciele, objawiająca się przebarwieniami skóry i rzęs.

L’Oreal Paris

O właściwościach katalazy i innych enzymów przeciwdziałających siwieniu pisze się od dawna, wiele firm kosmetycznych jest mocno zainteresowanych stworzeniem skutecznej tabletki zatrzymującej proces siwienia.

Jedną z takich firm jest znana z produkcji preparatów do pielęgnacji włosów firma L’Oreal Paris. W lipcu 2013 roku L’Oreal opatentowało innowacyjną substancję radzącą sobie z problemem siwych włosów, a przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że już w 2015 roku w ofercie marki znajdzie się tabletka zatrzymująca proces siwienia.

Nowy produkt będzie zawierał wyciąg z owoców o działaniu zbliżonym do enzymu TRP-2, wytwarzającego melanocyty (komórki barwnikowe), dzięki czemu – przynajmniej w teorii – będzie zapobiegał siwieniu włosów.

I wszystko wydawało się być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować młody wygląd, ale pojawiły się pewne wątpliwości. Nowatorska formuła ma zawierać organiczny związek chemiczny o nazwie putrescyna, odpowiedzialny za nieprzyjemny zapach gnijących ryb lub mięsa. Nawet pomijając kwestie zapachowe musimy zdawać sobie sprawę ze skuteczności preparatu – najlepsze efekty będzie można osiągnąć, przyjmując produkt przeciw siwieniu codziennie do końca życia. Firma L’Oreal wskazuje nawet na stosowanie go jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak siwienia.

Lek na siwe włosy

Czy w takim razie to jest lek pomagający odwrócić proces siwienia? Czyżby naukowcy odkryli wreszcie upragnioną skuteczną metodę leczenia bielactwa? Opracowanie skutecznego leczenia tych chorób niesie potencjał radykalnej poprawy życia wielu ludzi. Pozostaje mieć nadzieję, że wreszcie na aptecznych półkach pokaże się specjalnie dedykowany lek na bielactwo lub lek na siwe włosy, a pacjent zostanie skierowany na konkretną efektywną terapię