Produkty na siwe włosy

Jakie są Twoje włosy? Rodzaje włosów

Często zadajemy sobie pytanie, jak dbać o włosy. Ale nie bierzemy pod uwagę, że sposób pielęgnacji włosów zależy od ich rodzaju. Inny szampon będzie najlepszy dla włosów suchych, inny dla przetłuszczających się. Różne rodzaje włosów to również inna częstotliwość mycia włosów.

O czym marzy kobieta

Chyba każda kobieta marzy o gęstych, lśniących włosach. Jednak życie w pośpiechu, praca, stres i dieta mające ogromny wpływ na nasze zdrowie i urodę powodują, że nasze włosy nie zawsze są idealne. Nasze włosy zaczynają wypadać, stają się łamliwe, tracą połysk a końcówki rozdwajają się. Nasze włosy potrzebują pielęgnacji. Jak są rodzaje włosów? Jak o nie dbać?

Włosy suche

Nieodpowiednia pielęgnacja (częste farbowanie, ondulacja, wysuszenie na słońcu lub w suchych pomieszczeniach) oraz czynniki dziedziczne, powodują wysuszenie włosów. Dla takich włosów idealny będzie delikatny szampon ziołowy, połączony z codziennym masażem skóry głowy.

Włosy tłuste

Geny mogą odpowiadać za przetłuszczanie się włosów, ale najczęstszą przyczyną są albo niewłaściwa pielęgnacja, albo zaburzenia zdrowotne. Włosy tłuste powinniśmy myć jak najczęściej, używając szamponów do włosów przetłuszczających się, szamponów zawierających ekstrakt ze skrzypu polnego, rozmarynu lub tymianku.

Włosy cienkie

Włosy cienkie to oznaka niedostatecznej ilość kreatyny, głównego budulca włosów. Szampony zawierające kreatynę i stosowanie odpowiednich płukanek (do włosów cienkich – suchych lub tłustych) to najlepsze produkty do mycia tego rodzaju włosów. Ostrzega się przed rozczesywaniem włosów cienkich za pomocą grzebienia lub szczotki ze sztucznym włosiem.

Włosy sztywne

Włosy sztywne to włosy proste i gęste, ale mało podatne na układanie. Najczęstsza przyczyna? Nadużywania preparatów służących do odżywiania lub układania fryzury. Zaleca się rozsądne korzystanie z kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Włosy łamliwe

Najczęściej cienkie włosy są włosami łamliwymi. Ich łamliwość może być wywołana suszeniem zbyt gorącą suszarką albo nieumiejętnym używaniem lokówki lub wałków. Myć je należy odpowiednio dobranymi szamponami i zalecane jest zrezygnowanie lub ograniczenie preparatów.

Sposób pielęgnacji najlepszy dla moich włosów

Poznaliśmy różne rodzaje włosów? Czy wiesz już, jakie są Twoje włosy? Wybierz odpowiedni sposób ich pielęgnacji – o tym napiszemy już niedługo w kolejnych artykułach na naszej stronie.