Produkty na siwe włosy

Włosy sztywne i suche

To jakie mamy włosy uzależnione jest od kodu genetycznego, niestety na genetykę nie mamy wpływu. Możemy jednak próbować ujarzmić nasze włosy różnymi środkami do stylizacji włosów. Z problemem sztywnych i suchych włosów borykają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Jak rozpoznać, że włosy są sztywne i suche ?

  • nie układają się,
  • są szorstkie w dotyku,
  • łamią się i kruszą,
  • po myciu schną bardzo szybko.

Pielęgnacja włosów sztywnych i suchych polega na odżywianiu i nawilżaniu.

Duże znaczenie ma szampon do włosów. Należy wybrać szampon odpowiedni do naszego typu włosów. Najczęściej nie układają się włosy suche dlatego trzeba wybrać szampon, który będzie je nawilżać. Przy suchych włosach najlepiej ograniczyć korzystanie z suszarki i prostownicy.
Po umyciu włosów należy stosować nawilżające maski, które odżywiają włosy. Zawarte w maskach substancje odżywcze sprawiają, że włosy staną się nawilżone i bardziej sprężyste. Aby maska do włosów przyniosła efekt, trzeba ją stosować systematycznie. Jednorazowa pielęgnacja włosów nie sprawi, że staną się bardziej podatne na układanie.

Włosy sztywne i suche – odżywianie:

Jednym ze sposobów odżywiania włosów jest tzw olejowanie włosów. Olej zmiękczy włosy, wygładzi je, nada blasku i ułatwi modelowanie. Jeśli obawiasz się olejowania, to na początek możesz spróbować nakładać olej na końcówki włosów.  Najbardziej popularne oleje to oliwa z oliwek i olej z pestek winogron. Dobre efekty można uzyskać stosując olej za słodkich migdałów lub oleju kokosowego.

Olejowanie włosów – jak to zrobić?

Nakładać olej (płaską łyżkę) na suche lub wilgotne włosy, wcierając od nasady włosa po końce. Następnie założyć na głowę foliowy czepek i owinąć głowę ręcznikiem. Olej zostawić na włosach przez kilka godzin. Umyć włosy. Czynność powtarzać 1 – 2 razy w tygodniu. Efekty pojawiają się po kilku tygodniach regularnego stosowania. Włosy po takich zabiegach staną się mocniejsze, nie będą się rozdwajać i kruszyć.

Włosy sztywne i suche – nawilżanie:

  • aloes,
  • avocado ,
  • masło shea,
  • miód.

Dzięki ich zastosowaniu włosy stają się bardziej elastyczne, miękkie i sprężyste. W sklepach kosmetycznych dostępne są maski oraz odżywki do włosów zawierające masło shea, avocado, aloes. Jeśli masz bardzo suche włosy to polecamy maski, ich działanie jest silniejsze niż zwykłych odżywek do włosów.

Podstawą udanej fryzury przy włosach sztywnych, suchych i nie podatnych na stylizację jest odpowiednie ścięcie włosów. Nawet bardzo sztywne włosy, które są dobrze obcięte będą ładnie wyglądać. Należy jednak wybierać fryzury proste, które nie wymagają zbytniego modelowania. Jeśli chcemy nadać sztywnym i suchym włosom fantazyjnego kształtu, to koniecznie musimy użyć kosmetyków, które utrwalają fryzurę np. mocne lakiery do włosów, żele lub gumy oraz pianki mocno utrwalające.