Produkty na siwe włosy

Wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz więcej osób.

Wypadanie włosów, to naturalny proces. Dzienna utrata do 100 włosów, to nic strasznego. Jeśli jednak tracisz zbyt dużą ilość włosów, to najwyższa pora by o nie zadbać.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele:

  • zbyt częste farbowanie włosów,
  • wysoka temperatura (suszenie, prostowanie),
  • długotrwały stres,
  • wahania hormonalne,
  • palenie papierosów,
  • chemioterapia.

Duży wpływ na wypadanie włosów ma również odżywianie. Aby zapobiec wypadaniu włosów, należy zdrowo się odżywiać i upewnić się, że w diecie nie brakuje białka, żelaza i witaminy B, A i E.

Co można zrobić gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać?

Można zaopatrzyć się w drogerii lub aptece w środki, które zmniejszają wypadanie włosów. Większość kosmetyków (szampony, odżywki, suplementy diety) przeciw wypadaniu włosów zawiera skrzyp polny.
Skrzyp polny polecany jest dla włosów zniszczonych, przesuszonych i wypadających. Skrzyp jest doskonałym źródłem krzemu, zawiera potas, fosfor, żelazo, mangan. Brak krzemu w organizmie objawia się osłabieniem włosów, wypadaniem, łamliwością, przerzedzeniem, siwieniem. Skrzyp ma również właściwości uspokajające, przeciwzapalne, antybakteryjne, wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego organizmu.
Aby zmniejszyć wypadanie włosów, warto odżywiać włosy płukankami ze skrzypu polnego. To bardzo prosty sposób na wzmocnienie włosów, który po regularnym stosowaniu przynosi pozytywne efekty.

Płukanka do włosów

5 łyżek suszonego ziela skrzypu polnego zalać litrem wody. Gotować przez 5 minut. Następnie przykryć i parzyć jeszcze przez 10 minut, odcedzić i stosować do ostatniego płukania włosów. Płukankę należy powtarzać po każdym myciu włosów.
Regularne płukanie włosów skrzypem polnym już po miesiącu sprawi, że włosy staną się miękkie, sprężyste, błyszczące, i będą mniej wypadać. Suszone ziele skrzypu można łączyć z suszoną pokrzywą.

Można również pić herbatki ze skrzypu polnego

1-2 łyżeczki suszonego skrzypu zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na 7-10 minut. Odcedzić i pić herbatę.

Skrzyp polny w postaci suszu, herbat, kapsułek można kupić w aptekach i sklepach zielarskich.

Należy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie skrzypu polnego może doprowadzić do niedoboru witaminy B1. Przy długotrwałym stosowaniu skrzypu należy uzupełniać niedobór tej witaminy.