Produkty na siwe włosy

Zapobieganie siwieniu włosów

siwe włosy zapobieganie

Problem siwizny dotyka coraz młodsze osoby. Fizjologiczne siwienie może rozpocząć się już między 30, a 40 rokiem życia. Jeżeli jednak widzimy siwe włosy u osób w wieku 20-30 lat, to mamy do czynienia z siwizną przedwczesną. Wiele osób pragnie maskować siwe włosy. Nie tylko panie, ale również panowie chcą wyglądać młodo i czuć się komfortowo.

Jak zapobiegać siwieniu włosów?

 •  Witaminy:
  • witamina B5 – to jeden z podstawowych składników budujących włos. Odpowiedzialna jest ona również za sprężystość i siłę włosa. Witamina B5 znajduje się w wątróbce, śledziach, pestkach słonecznika, serze, orzechach, jajach, mięsie kurczaka, bananach, pomarańczach, ziemniakach, brokułach,
  • witaminy C i E – wtamina C jest przeciwutleniaczem i podobnie jak witamina E poprawia krążenie w skórze głowy,
  • biotyna – opóźnia i ogranicza procesy siwienia,
  • miedź i wapń – niedobór wzmaga siwienie włosów,
  • kwas foliowy – zapobiega siwiźnie,
  • cynk – wzmacnia cebulki włosów.
 • Zapobieganie siwieniu włosów to także zdrowa dieta, a dodatkowo spożywanie każdego dnia owoców i warzyw. W trosce o włosy wskazane jest jedzenie pomidorów, kalafiora, cukinii, pietruszki, buraków i szparagów.
 • Relaks – mało osób łączy siwiznę z permanentnym oddziaływaniem stresu. Stres ma negatywny wpływ na cały organizm, również na nasze włosy, dlatego warto każdego dnia znaleźć 30 minut tylko dla siebie. Sposobów na relaks jest wiele np. słuchanie ulubionej muzyki, czytanie książki, spacer. Najważniejsze jest, aby codziennie przeciwdziałać stresowi.

Jak ukryć siwe włosy?

W naszym sklepie internetowym dostępne są kosmetyki, umożliwiające przywrócenie siwym włosom ich naturalną barwę. Dbają o ogólną kondycję włosa i zapewniają długotrwałe działanie.

Kosmetyki Grecian dla mężczyzn, przywracają włosom ich naturalny kolor, bez wrażenia sztuczności.

Polecamy:

Grecian Gradual Control (ciemne)

Żel koloryzująco-pielęgnacyjny likwidujący siwe włosy Grecian Gradual Control do włosów ciemnych (ciemne aż do ciemnoczarnych).

 

 

 

 

 

 

 

Grecian Gradual Control (jasne)

Żel koloryzująco-pielęgnacyjny likwidujący siwe włosy Grecian Gradual Control do włosów jasnych (średni blond i średni brąz).

 

 

 

 

 

 

Więcej o produktach: PRODUKTY GRECIAN

Jeśli masz jakieś pytania dotycząc produktów Grecian, skontaktuj się z nami.
Doradzimy Tobie, jak dbać o siwe włosy.

tel. 091 486 13 53
mail: biuro@siwewlosy.pl