Porady

Siwe Włosy

Czy Just For Men żel koloryzujący do brody, wąsów, baków niszczy włosy?

Żel koloryzujący Just For Men do brody, wąsów, baków nie posiada żadnych szkodliwych składników i działa już po 5 minutach. Just For Men nie zawiera amoniaku niszczącego włosy. Formuła została wzbogacona o kompleks witamin E, aloes, rumianek, proteiny. Dzięki czemu włosy stają się grubsze, wyglądają zdrowo i ładnie się układają. Jedno opakowanie żelu wystarcza na kilka zastosowań.

Czy GRECIAN 2000 należy stosować rano czy wieczorem?

Jest to całkowicie obojętne o jakiej porze dnia stosujemy preparat, włosy powinny być jednak dobrze wysuszone. Ze względów praktycznych sugerujemy jednak aby preparat nanosić w godzinach porannych, tak aby swobodnie mógł on wchłaniać się we włosy a nie został np. wtarty w poduszkę na której śpimy.

Czy należy używać gumowych rękawiczek?

Nie. GRECIAN 2000 nie podrażnia skóry, jest dla niej całkowicie bezpieczny. Nie ma potrzeby stosowania żadnych środków ochronnych, jak przy tradycyjnych środkach farbujących.

Czy GRECIAN 2000 może zaszkodzić włosom?

Nie. GRECIAN 2000 nie zawiera środków, które mogłyby zaszkodzić włosom. Przeciwnie, dzięki znajdującym się w GRECIAN 2000 substancjom pielęgnującym, włosy wyglądają zdrowiej.

Jak często należy myć włosy?

W pierwszym okresie powinno się myć raz w tygodniu. Częste mycie będzie zwalniało proces przywracania koloru. Gdy osiągnięty zostanie właściwy kolor włosów, można znów myć włosy dowolnie często. Przy bardzo częstym myciu zaleca się także częste stosowanie tego środka. W początkowej fazie zaleca się stosowanie delikatnych szamponów.

Czy można stosować ten środek po uprzednim zastosowaniu środków barwiących?

Tak. Nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy można używać suszarki?

Naturalnie. Suszenie nie wpływa szkodliwie na działanie GRECIAN 2000. Znajdujące się w tym środku substancje pielęgnujące chronią włosy przed nadmiernym wysuszeniem.

Jak i dlaczego włosy siwieją?

Dwa czynniki determinują naturalny kolor włosów: melanina, pigment ciała zawarty w proteinach włosa oraz inkluzje powietrza, które powodują załamanie światła. Rozmaite kolory włosów są spowodowane różną zawartością melaniny. Ponieważ u większości ludzi produkcja melaniny spada z wiekiem, włos staje się szary a w końcu biały, kiedy nie ma w nim już w ogóle pigmentu. Nie mamy wpływu na rozpoczęcie tego procesu, który u większości ludzi ma miejsce około 40 roku życia. Często włosy u danej osoby zaczynają siwieć pomimo iż czuje się ona na to jeszcze zbyt młoda.